Kapat
YUNSA 1

Yunsa Teknik Görünüm Kasım 2018

Samuray20 portföyünde son hissemiz ise yünsa. Her ne kadar tarihi zirvesinden sonra düşüş trendine girse de, beklentilere paralel olarak ilerleyişini sürdürmekte.

Yunsa Teknik Görünüm

Şirketin ortaklık yapısına bakmak istersek

Ortaklık Yapısı:
% 57,88 Hacı Ömer Sabancı Holding
% 34,91 Halka Açık Kısım
% 7,21 Sadık Haranıoğlu

şeklinde sıralanıyor.

YUNSA 5,17 TL

31.10.2018

Teknik analize geçmeden önce şunu belirtmekte fayda var: Yabancıların almış olduğu hisseler arasında bulunduğunun altını çizelim. Zira yabancı kesim bizim Türk yatırımcılara göre daha başarılı işlere imza atmakta. Aracı kurumları hem ideal hem de net bilgiler bazında çok iyi olmakla beraber yaş tahtaya basmadıklarını belirtelim. Bu nedenle yünsa teknik açıdan da incelemek istersek:

yunsa

Tarihi zirvesinden sonra 9,08 TL kapanışların negatif ayrıştığını fark ediyoruz. Trendin bozulması için 8,45 – 7,10 – 6,25 TL kapanış yapması gerekiyor. Yunsa için 2018/9 aylık bilanço geldiğinde yeniden bir değerlendirme yapacağız.

Hiç Benzer Yazı Bulunamadı Malesef :(

Serkan ERCİL {Serkan ERCİL}

Merhaba ben Serkan ERCİL. Dicle Üniversitesi Fen Edeb. Fizik Bölümü mezunuyum. Şuan aktif olarak borsa, ekonomi yazarlığının yanı sıra ticaret ile uğraşıyorum. Bu sitedeki amacım tamamı ile bilgi paylaşımı yapmak. 12 yıllık internet bilişimi adına bir çok projede aktif rol oynadım ve şuandan itibaren bu site ile yeni bir sayfa açmak istedim.

“Yunsa Teknik Görünüm Kasım 2018” üzerine 1 yorum

  1. özgün makale dedi ki:

    Analizdeki şu yorum dikkatimi çekti : Zira yabancı kesim bizim Türk yatırımcılara göre daha başarılı işlere imza atmakta.

    Zira çok doğru bir yorum olmuş bu. Çünkü, kendi öz varlıklarımızın değerini gerçekten bizden daha iyi biliyor bazı yabancı yatırımcılar.

    Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir