Kapat
TUPRS 5

Tuprs Teknik Görünüm Kasım 2018

Borsamızdaki büyük şirketlerden bir tanesi olan tüpraş ülkemizin önemli sanayi kuruluşlarından olup, sizlere tuprs kasım 2018 teknik görünümünü vermek istedik.

Tuprs Teknik Görünüm

Tüpraş hissesini ele almak istersek, son 3 aylık düzeyde yatay seyirden bir ivme kazandığını belirtebiliriz. Ekim haftasının ilk 2 haftasında ise 144 TL seviyelerine kadar çıktı. Ancak yabancıların da satışa ortak olması beraberinde kar satışlarını getirdi.

TUPRS 124.80 TL

30.10.2018

Henüz 2018/9 aylık bilanço gelmese de, bir önceki bilanço da beklentilerin altında kaldığını belirtelim. Zira tüpraş bir önceki bilançoda (6 aylık) 39,59 oranında düşüş göstermişti. Hissenin aslında kayda değer en önemli verisi ABD’nin İran’a karşı tuttuğu yaptırımların bu gibi şirketlere olumsuz yansımasıdır. Zira artan maliyetlerin nedenleri arasında bu etken çok önemli rol oynar.

tupraş teknik

Teknik kısmına bakmak istersek 101,66 TL üzeri her kapanış hissede olumlu yansımakta orta vade için. Düzeltmelerin ve kar satışlarının sonlanması ve ABD yaptırımların kalkması söz konusu olduğunda hedef fiyatlara kısa vadede yansıyabilir.

Hiç Benzer Yazı Bulunamadı Malesef :(

Serkan ERCİL {Serkan ERCİL}

Merhaba ben Serkan ERCİL. Dicle Üniversitesi Fen Edeb. Fizik Bölümü mezunuyum. Şuan aktif olarak borsa, ekonomi yazarlığının yanı sıra ticaret ile uğraşıyorum. Bu sitedeki amacım tamamı ile bilgi paylaşımı yapmak. 12 yıllık internet bilişimi adına bir çok projede aktif rol oynadım ve şuandan itibaren bu site ile yeni bir sayfa açmak istedim.

“Tuprs Teknik Görünüm Kasım 2018” üzerine 5 yorum

 1. Can Savaş dedi ki:

  Bu Konu Hakkında Güzel Ve Oldukça Bilgilendirici Bir Makale Teşekkür ederiz..

 2. Merve Aymak dedi ki:

  Güzel makaleler yazıyorsunuz gerçekten sevgi ile takip ediyorum sizi

 3. Ekonomi ile ilgi faydalı makaleler yazmışsınız elinize emeğinize sağlık takipteyim.

 4. Borsada uzun vadeli yatırım için eşsiz bir hisse olduğunu düşünüyorum. Fakat doğru fiyattan alım yapılmalı. Borsamızda bu kadar ucuz şirket varken yarın öbür gün işler düzelmeye başladığında bence diğer ucuz şirketler Türpraş’dan daha fazla prim yapabilir. Fakat şirket çok sağlam ve güzel bir temettü verimi var. Hissenin temettü verimliliğinin iyi olması çok fazla düşüşe izin vermeyecek, yatırımcılar mutlaka o temettü için alım yapacaklardır.

 5. Balim dedi ki:

  Sürekli araştırmalı ve borsayla ilgili ne var ne yok okumalısınız. Bu şekilde sorularınıza tek tek cevap bulmuş olacaksınız. Ayrıca teşekkürler aydınlatıcı makaleler yazdığınız için..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir