Kapat
THYAO 8

Thyao Teknik Görünüm Kasım 2018

Havacılık sektörünün lider firmalarından biri olan Türk hava yolları (THYAO) hissesini kasım 2018 için ele almak istedik. Bu süreçte uzun vadede bu gibi havacılık sektörü şirketleri, Türkiye açısından büyük önem taşır.

Thyao Teknik Görünüm

Uzun vade yatırımcısı olmayı düşünenler öncelikle sabır taşlarına sahip olmaları gerekiyor. Acaba hangi hisse alabilirim aldığım hisse ertesi gün düşüyor, herkesin hisse değer fiyatları artarken benimki yerinde sayıyor. X hissesi %10 yükseldi dur bende bunu satıp ona geçeyim diyorsanız kesinlikle zarar etme olasılığınız %95 oranında. Bu nedenle iyi bir yatırımcı arkasına bakmalı ve önünü az da olsa görmeyi bilmelidir.

Hava yolu şirketlerinin zarar etme olasılığı oldukça düşüktür. Özellikle Türk hava yolları ilerleyen yıllarda daha da portföyünü artırabilir niteliklere sahip. Bunun yanında yabancıların da ülkemizde şirketlere yatırım yaptığının farkındayız. Bu yatırımlardan biri de THYAO diyebilirim. Bu hafta açılan büyük İstanbul hava alanı sonrasında bu gibi şirketlerin karlılık düzeyi daha da artacağını şimdiden belirtebiliriz.

THYAO 15,46 TL

29.10.2018

Şirket hisselerinin üzerinde baskıyı kırması için öncelikle kurun sakin olması ve bir anda sıçramaması gerekiyor. Kur, hava yolu için önemli bir risk teşkil eder.

thyao teknik analiz

Stop loss seviyemiz için 14,95 TL civarı. Ayrıca şirket için verilen hedef fiyatlarına da dikkat etmekte fayda var. Bazı aracı kurumların (önemli olanlar ) hedef fiyat vermesi yabana atılır değildir. Morgan Stanley, THY için hedef fiyatını 19.50 liradan 16.50 liraya düşürdü. Bankanın negatif yönlü aksiyon alması hisseye olumsuz yansımıştı.

Serkan ERCİL {Serkan ERCİL}

Merhaba ben Serkan ERCİL. Dicle Üniversitesi Fen Edeb. Fizik Bölümü mezunuyum. Şuan aktif olarak borsa, ekonomi yazarlığının yanı sıra ticaret ile uğraşıyorum. Bu sitedeki amacım tamamı ile bilgi paylaşımı yapmak. 12 yıllık internet bilişimi adına bir çok projede aktif rol oynadım ve şuandan itibaren bu site ile yeni bir sayfa açmak istedim.

“Thyao Teknik Görünüm Kasım 2018” üzerine 8 yorum

 1. Malatya Adak dedi ki:

  İstanbul Havalimanı tam olarak hizmete girince bu hisse dahada çok kazandıracak diye düşünüyorum.

 2. Yazınızda da bahsettiğiniz gibi aslında. Havayolu şirketlerinin zarar etme olasılığı çok düşük ve İstanbul havalimanı tam olarak açılıp hizmet vermeye başladığında, bir sonraki senenin bilançosu, bu seneninkinden çok daha yüksek olacağı kesin.

 3. makale satış dedi ki:

  Gelişmelerin en çok etkilediği şirketlerden biri hep havayolu şirketleri olmuştur. O kadar PR çalışmasına rağmen, reklamın kaliteyi getirmeyeceğini anlayamadık hala. Umarım, Yeni havalimanı sonrası, gerçekten söylendiği gibi bir merkez üssü olur ülkemiz.

 4. Özellikle Borsada geçen hafta kazandığı %15 değer kazancı çok kişinin yüzünü güldürdü. Ben THY yi güvenilir liman olarak görüyorum

 5. Nerenin Plakası dedi ki:

  THY Türkiyenin en güvenli limanı olarak görünüyor THY gibi kazandıran yok gördüğüm kadarıyla,

 6. ek iş dedi ki:

  THYAO evet batmayacak bir firma fakat hisseleri çok dalgalanıyor, takip edip kısa vadede al sat yaparak gelir elde etmek mümkün.

 7. Film Tavsiye dedi ki:

  Aralık ayı ve 2018 kapanış hakkında bir bilginiz ya da öngörünüz var mı acaba? Bugün itibariyle bir alım yapmak 2019 ilk çeyrek sonunda kazanç getirir mi?
  Teşekkürler.

 8. KARTON BARDAK dedi ki:

  Borsada geçen kazandığı %15 değer kazancı bir çok kişinin yüzünü güldürdüğünü düşünüyorum. THY yi güvenilir liman olarak görüyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir