Kapat
PARSN 1

PARSN Teknik Analiz – Hisse Yorumu

5% Ortalama Puan

Analizi Beğendiniz Mi?

Parsan hisse senedi hakkındaki fikirleriniz nasıl?

EVET
%10
HAYIR
%5
KARARSIZ
%0

Daha önceki yorumlarda dile getirdiğimiz gibi parsan aşırı satım bölgesinden henüz uzaklaşmadığını görmekteyiz. 2019 yılı parsan teknik analiz ve hisse yorum köşemiz burada.

PARSN Teknik Analiz

20.12.2018

10.02 TL

16 kasım 2018 de tarihi zirvesinde 29,52 seviyesini gördükten sonra aşırı bir düzeltme hareketine giren parsn, normal fiyat aralığını (14-15) da geçerek, stop loss seviyelerinin de altına indi. Parsan şirket olarak makina parçaları imalat ve satışını yaparak gerek ülke içi gerekse de ülke dışına satışları ile tanınmakta. Aşırı satım bölgesinden henüz uzaklaşmasa da beklentilerimiz halen devam etmekte. Söz konusu satışların (düzeltme artık bitti) arkasının kesilmesi ve dövizin kur anlamında aşağı kırmasının sakinleşmesinin ardından normal seviyelere gelmesi bekleniyor.

parsan analizi

PARSN Hisse Yorumu

Öncelikle şuna dikkat etmemiz gerekiyor ; hissenin hacimli kapanış yapması gerekmekte yani işlem günlerinde yabancıların da artık el atması gerekmekte. Ancak ülkemizdeki döviz kuru ve zeminin kırılgan olması nedeni ile yabancılar dahil hemen her kesim nakit de kalmaya devam etmekte. Mevduat faizlerinin yüksek olması, riskin hiç olmaması adına yatırımcıların borsadan bir nebze uzak kaldığını söyleyebiliriz. Ancak bu gibi seviyeler orta ve uzun vade düşünen yatırımcılar için fırsat niteliğinde. Her düşen kanal desteği aslında bir alım fırsatı olarak görülebilir.

PARSN Stop Loss : 9.50 10.96 Hacimli Geçmeli

Parsn hisse yorumları olarak stop loss seviyemiz 9.50 olmakla beraber,  10.96 nın yüksek hacimler ile kapanış yapması gerekmekte.

Serkan ERCİL {Serkan ERCİL}

Merhaba ben Serkan ERCİL. Dicle Üniversitesi Fen Edeb. Fizik Bölümü mezunuyum. Şuan aktif olarak borsa, ekonomi yazarlığının yanı sıra ticaret ile uğraşıyorum. Bu sitedeki amacım tamamı ile bilgi paylaşımı yapmak. 12 yıllık internet bilişimi adına bir çok projede aktif rol oynadım ve şuandan itibaren bu site ile yeni bir sayfa açmak istedim.

“PARSN Teknik Analiz – Hisse Yorumu” üzerine 1 yorum

  1. Kadın Giyim dedi ki:

    Sitenizdeki konuları düzenli olarak takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir