Kategoriler
TUPRS

Tuprs Teknik Görünüm Kasım 2018

Borsamızdaki büyük şirketlerden bir tanesi olan tüpraş ülkemizin önemli sanayi kuruluşlarından olup, sizlere tuprs kasım 2018 teknik görünümünü vermek istedik.

Tuprs Teknik Görünüm

Tüpraş hissesini ele almak istersek, son 3 aylık düzeyde yatay seyirden bir ivme kazandığını belirtebiliriz. Ekim haftasının ilk 2 haftasında ise 144 TL seviyelerine kadar çıktı. Ancak yabancıların da satışa ortak olması beraberinde kar satışlarını getirdi.

TUPRS 124.80 TL

30.10.2018

Henüz 2018/9 aylık bilanço gelmese de, bir önceki bilanço da beklentilerin altında kaldığını belirtelim. Zira tüpraş bir önceki bilançoda (6 aylık) 39,59 oranında düşüş göstermişti. Hissenin aslında kayda değer en önemli verisi ABD’nin İran’a karşı tuttuğu yaptırımların bu gibi şirketlere olumsuz yansımasıdır. Zira artan maliyetlerin nedenleri arasında bu etken çok önemli rol oynar.

tupraş teknik

Teknik kısmına bakmak istersek 101,66 TL üzeri her kapanış hissede olumlu yansımakta orta vade için. Düzeltmelerin ve kar satışlarının sonlanması ve ABD yaptırımların kalkması söz konusu olduğunda hedef fiyatlara kısa vadede yansıyabilir.