Kategoriler
HEKTS

Hekts Teknik Görünüm Kasım 2018

Hektas hissesi teknik grafiklerine bakıldığında tarihi zirvesinden sonra düşme ve düzeltme eğilimine girdiğini fark ediyoruz.

Hekts Teknik Görünüm

HEKTS 8.85 TL

29.10.2018

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var şirketin 2018/9 aylık bilançosu henüz gelmedi. Beklentilere göre bilançodan gelecek yüksek verim söz konusu olursa eski seviyelerine kısa ve orta vadede geri gelebilir. Şirketi biraz incelersek Hektaş sektör hisseleriyle kıyaslandığında son dönemde yabancı alımlarının da etkisiyle aşırı fiyatlanmış görüntüsü var.

Stop loss seviyesine baktığımızda ise 8.14 TL olduğunu belirtelim.

hekts teknik

Hektaş; 1956 yılında çoğunluğunu doktorların oluşturduğu, kimyagerler, eczacılar ve ziraat mühendislerinin birleştirdikleri tasarrufları ile beşeri ilaç üretimi ve pazarlaması için Adana’da kurulmuştur. OYAK, 1963 yılında Hektaş’ın ortakları arasına girmiş ve 1981 yılında %53,8 hisse ile en büyük ortak durumuna gelmiştir. OYAK’ın ortaklığı sonrası Hektaş 1981 yılında halka açılmış, 1986 yılında hisse senetleri İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görmeye başlamıştır.
Yıllar itibariyle Hektaş’ın sektöründe lider pozisyona gelmesi sonucu Cevizli’de bulunan fabrika ihtiyaçlara cevap verememeye başlamış, bu nedenle 1991 yılında Gebze Organize Sanayi Bölgesi içinde yapımı tamamlanan yüksek kapasiteli modern tesise geçilmiştir.
Hektaş uzun yıllar tarım sektöründe yaptığı çalışmalar neticesinde elde ettiği marka bilinirliğini, sektör liderliğini, yaygın satış ve dağıtım ağını, veteriner ilaçları sektöründe de kullanmaya karar vererek 2005 yılı itibariyle veteriner ilaçları satışına başlamıştır.
Şirketimizin ürün portföyünde, ülkemizin ekolojik yapısına ve ürün çeşitliliğine uygun 350’den fazla zirai ilaç ve gübreler ile 25’den fazla veteriner ilacı bulunmaktadır.