Kategoriler
ECILC

ECİLC Teknik Görünüm – Orta Kısa Vade Hisse Beklentileri

Kısa ve orta vadede hisse beklentileri köşemizde bugün ecilc hissesini ele almak istedik. Özellikle 21 kasım 2018 dipten yukarı sıçrama pozisyonuna geçen hissemiz, bugünlerde beklentilere paralel olarak hareket etmeye devam etmekte.

ECİLC Teknik Görünüm

Teknik bazda incelediğimizde kapanışların 3 ve 3.04 üzerinde atması beklenebilir. Ayrıca kapanışların yüksek hacim dahilinde kapanması daha hızlı tepki seviyelerine gelmesini sağlar. Stop loss rakamlarına baktığımızda ise 2.84 lira olabilir. Stop loss rakamlarına yaklaşma aşamasında sizin belirlediğiniz rakamlarda büyük öneme sahiptir. Bu nedenle yapılması gereken son adımları kendiniz vermesi daha mantıklı olacaktır. Bir hisse sürekli artmadığı gibi sürekli de düşmediğinin altını çizelim.

Eczacıbaşı ilaç söz konusu olduğunda yabancı alım büyük öneme sahiptir. Ayrıca döviz konusunda şirketlerin döviz borcu var olduğunda, ülkemizde artan döviz kuru söz konusu olduğunda bu borcun katlanacağını ve şirkete olumsuz yansıyacağını belirtelim.

Ecilc Hisse Yorumları

30.11.2018

ECİLC 3.00 TL

Hissenin son 6 aylık bazda düşüşte olduğunu görüyoruz. Ancak borsadan para kazanmak isteyenlere altın öneri sunduğumuz bu platformda; kalıcı olarak para kazanayım diyorsanız kesinlikle orta ve uzun vadede düşüneceksiniz. Her seçim dönemi öncesinde hisseler kar marjı oluştuğu anda bozmalı, seçim sonuçlarına göre dipten toplanmalıdır.

Bildiğiniz gibi seçim söylentileri (genel seçim) çıktığı anda önceden haber alanlar tepeden satışa geçerler. Siz karar verme aşamasında olunca onlar çoktan çıkmışlar ve %10 luk bir kayıp ile düşük seviyelerden bozum yapacaksınız. Tavsiyemiz ise uzun vadede düşünülmeli, kötü sonuçlar çıktığında piyasa beklentilerine göre hareket edilmelidir.

Kategoriler
ECILC

ECILC Teknik Görünüm Kasım 2018

Eczacıbaşı şirket hissesi olan ECİLC, bizim sonsamuray20 portföyümüzde dikkatleri üzerine çekmeyi başaran şirketler arasında bulunuyor. Özellikle yabancı paylara dikkat edilmelidir diye söze başlayalım.

ECILC Teknik Görünüm

Eczacıbaşı ilaç yani ECİLC, destek ve stop loss seviyelerine hatta yabancıların paylarına dikkat edilmelidir. Yabancı takasında eldeki veriler eşliğinde haftalık lot ve miktarlara iyice bakılmalıdır. Aşırı satımlarda makas fazla olabiliyor bu gibi şirket hisselerinde. Eski seviyelerine ECİLC’in dönmesi için 4,12 üzeri kapanış yapması ayrıca hacimli geçmesi gerekiyor. Dirençlerden bazıları ise 4,53 ve 4,68 TL olarak karşımıza çıkıyor. Diğer aylardaki değerleri ile kıyaslandığında

ECILC 3.03 TL

29.10.2018

ecilc teknik
  • ECILC göstergelerimiz 3,34 TL üzeri kapanışlarda pozitif görünümde. Hissede 3,25 TL stop-loss seviyesi olarak izlenmek üzere
  • Eczacıbaşı İlaç göstergelerimiz 3,71 üzerinde kapanışların devamında pozitif görünüm devam eder. ECILC 3,58 TL stop-loss seviyesi olarak izlenmek üzere

İlaç firmalarına bakıldığında eczacıbaşı önemli şirketler arasında. Bu gibi şirketlere yatırım yapılırken karlılık oranına ve temettü verimine dikkat edilmelidir. Ayrıca şirketin antlaşma haberleri de büyük rol oynar.