Kategoriler
CIMSA

CİMSA Teknik Görünüm Kasım 2018

Sonsamuray20 portföyümüzdeki şirketlerden biri olan Cimsa için 2018 kasım ayı analizlerini sizler için hazırladık. Bir Sabancı şirketi olan çimsa hakkında bist100 yıldız pazarında neleri ön gördüğümüzü de ayrıca belirteceğiz. Ayrıca zamanı geldiğinde youtube kanalımızda videolar eşliğinde bilgi paylaşımını devam ettireceğiz.

CİMSA Teknik Görünüm

Öncelikle şunu belirtelim; Çimsa şubat aylarında yönetime temettü kararı veriyor ve ödemeler mart ayında yapılıyor. Geçtiğimiz 2018 mart ayında da yine temettü ödemesi yapılmıştı. Dileğimiz önümüzdeki yıl da temettülerin devam etmesidir.

CİMSA 7.73 TL

29.10.2018

CİMSA

Bildiğiniz gibi döviz kurunun artması bist 100 de bulunan neredeyse tüm şirketleri olumsuz etkilemiştir. Bunlardan biri de çimsa olup, sektörel bazdaki faizlerin artması da bu yanan ateşe kor olmuştur. Ateşin sönmesi için dövizin sakinleşip geri dönmesi ve borsanın pozitif ayrışması gerekiyor. Özellikle çimento gibi ham madde satışı olan şirketlerde faizler ve döviz önemli etkenlerden biridir. 2008 krizini andıran rakamlara baktığımızda cimsa son 5 aydır düşen trende girmiş. Hissenin yükselişe geçmesi için 9,72 TL üzerinde kalıcı kapanışlar yapması gerekiyor. Ancak rakamlardan çok uzak olan CİMSA’nın beklentilere paralel olarak olumlu havada aşırıya kaçması da muhtemel.