Kategoriler
ANACM

ANACM Teknik Görünüm Kasım 2018

Son samuray20 portföyündeki sanayi hisselerinden biri olan Anacam (ANACM) için 2018 kasım ayı için ön bir analiz yaptık.

ANACM Teknik Görünüm

Anacam hissesine bakıldığında sanayi şirketlerinin artan döviz kuruna bağlı olarak geri çekilmelere maruz kaldığını fark ediyoruz. Teknik göstergeler kırılganlığı biraz geri de bıraktığını gösterse de, asıl etkenin döviz pozisyonu olduğunu fark ediyoruz.

ANACM 3,01 TL
26.10.2018

Anadolu Cam için güncel olarak ise göstergelerimiz 3,25 TL üzerinde kapanışların devamında pozitif görünümünü korur. Teknik desteklere baktığımızda ise stop loss seviyeleri;

  • 2,71 olmakla beraber negatif endekste 2,25 izlenebilir.
  • ANACM 3,17 TL stop-loss seviyesi olarak izlenmek üzere teknik görünüm aşağıdaki ekranda paylaştık.
anacam teknik görünüm

Şirkete bakıldığında temettü verimi yüksek olan şirketlerden bir tanesi olduğunu fark ediyoruz. Öte yandan cam sanayisi olarak büyük firmalardan biri olarak karşımıza çıkması, hissedarlara olumlu yaklaşması da bunda etkili. Anacam en son olarak 31 mayıs 2018 tarihinde hisse başına 0,068 TL temettü dağıtmış ve %36,74 temettü dağıtma oranı ile karşımıza çıkıyor. Ayrıca şirketten yapılan açıklamalarda bedelsiz sermaye artırım kararı alınmadığı da belirtilmişti.