Kapat
FROTO 0

Froto Teknik Görünüm Kasım 2018

Samuray20 portföyünde bulunan Froto hissesi için kasım 2018 teknik görünüme bakmak istedik. Ford otosan beklentilere ne yazık ki paralel olmayan hareketler yaptığını fark ediyoruz. Zira 24 ekim’de %10 üzeri bir düşüş söz konusu olması ve sakinliğini bir anda bozması, haber akışının ne olduğunu akıllara getirdi.

Froto Teknik Görünüm

Öncelikle şunu bilmemizde fayda var nisan ayında genelde şirketin temettü verdiğini belirtelim ve buna göre düşen pozisyonlardaki fiyat aralığında alım fırsatını iyi değerlendirmek gerektiğinin altını çizelim. Mart ayında alınabilecek olan bir temettü kararı sonrasında yukarı yönlü bir ivme olabilir ayrıca haber akışı ve döviz kurunun sakinliği buna ek olarak yaptırımların kalkma ihtimali de göz önüne alınmalı.

froto teknik görünüm

FROTO 57,50 TL

29.10.2018

Öte yandan bu yıl ki son temettü için Ford Otosan, 20.11.2018’de hisse başına net 0,9775 TL temettü ödemeyi, genel kurula teklif kararı aldı.

Câri fiyatla % 1,52 net temettü verimine denk gelir.

Temettüler 22.11.2hy018 tarihinde (T+2) hesaplara geçecektir.

Hiç Benzer Yazı Bulunamadı Malesef :(

Serkan ERCİL {Serkan ERCİL}

Merhaba ben Serkan ERCİL. Dicle Üniversitesi Fen Edeb. Fizik Bölümü mezunuyum. Şuan aktif olarak borsa, ekonomi yazarlığının yanı sıra ticaret ile uğraşıyorum. Bu sitedeki amacım tamamı ile bilgi paylaşımı yapmak. 12 yıllık internet bilişimi adına bir çok projede aktif rol oynadım ve şuandan itibaren bu site ile yeni bir sayfa açmak istedim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir