Kapat
ECILC 5

ECİLC Teknik Görünüm – Orta Kısa Vade Hisse Beklentileri

Kısa ve orta vadede hisse beklentileri köşemizde bugün ecilc hissesini ele almak istedik. Özellikle 21 kasım 2018 dipten yukarı sıçrama pozisyonuna geçen hissemiz, bugünlerde beklentilere paralel olarak hareket etmeye devam etmekte.

ECİLC Teknik Görünüm

Teknik bazda incelediğimizde kapanışların 3 ve 3.04 üzerinde atması beklenebilir. Ayrıca kapanışların yüksek hacim dahilinde kapanması daha hızlı tepki seviyelerine gelmesini sağlar. Stop loss rakamlarına baktığımızda ise 2.84 lira olabilir. Stop loss rakamlarına yaklaşma aşamasında sizin belirlediğiniz rakamlarda büyük öneme sahiptir. Bu nedenle yapılması gereken son adımları kendiniz vermesi daha mantıklı olacaktır. Bir hisse sürekli artmadığı gibi sürekli de düşmediğinin altını çizelim.

Eczacıbaşı ilaç söz konusu olduğunda yabancı alım büyük öneme sahiptir. Ayrıca döviz konusunda şirketlerin döviz borcu var olduğunda, ülkemizde artan döviz kuru söz konusu olduğunda bu borcun katlanacağını ve şirkete olumsuz yansıyacağını belirtelim.

Ecilc Hisse Yorumları

30.11.2018

ECİLC 3.00 TL

Hissenin son 6 aylık bazda düşüşte olduğunu görüyoruz. Ancak borsadan para kazanmak isteyenlere altın öneri sunduğumuz bu platformda; kalıcı olarak para kazanayım diyorsanız kesinlikle orta ve uzun vadede düşüneceksiniz. Her seçim dönemi öncesinde hisseler kar marjı oluştuğu anda bozmalı, seçim sonuçlarına göre dipten toplanmalıdır.

Bildiğiniz gibi seçim söylentileri (genel seçim) çıktığı anda önceden haber alanlar tepeden satışa geçerler. Siz karar verme aşamasında olunca onlar çoktan çıkmışlar ve %10 luk bir kayıp ile düşük seviyelerden bozum yapacaksınız. Tavsiyemiz ise uzun vadede düşünülmeli, kötü sonuçlar çıktığında piyasa beklentilerine göre hareket edilmelidir.

Serkan ERCİL {Serkan ERCİL}

Merhaba ben Serkan ERCİL. Dicle Üniversitesi Fen Edeb. Fizik Bölümü mezunuyum. Şuan aktif olarak borsa, ekonomi yazarlığının yanı sıra ticaret ile uğraşıyorum. Bu sitedeki amacım tamamı ile bilgi paylaşımı yapmak. 12 yıllık internet bilişimi adına bir çok projede aktif rol oynadım ve şuandan itibaren bu site ile yeni bir sayfa açmak istedim.

“ECİLC Teknik Görünüm – Orta Kısa Vade Hisse Beklentileri” üzerine 5 yorum

 1. Bitcoin blogu dedi ki:

  Güzel bir yazı olmuş emeğinize sağlık.

 2. LimitsizSite dedi ki:

  çok faydalı bir makale olmuş serkan bey tebrikler

 3. boyacı dedi ki:

  teşekkür ederim bilgilendirici yazınız için

 4. ECİLC hisselerii düşüşe geçebilir ama yatırım yapılabilir durumdadır.

 5. Mücahit Günay dedi ki:

  Kesinlikle yatırım yapılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir