Kategoriler
ECILC

ECİLC Teknik Görünüm – Orta Kısa Vade Hisse Beklentileri

Kısa ve orta vadede hisse beklentileri köşemizde bugün ecilc hissesini ele almak istedik. Özellikle 21 kasım 2018 dipten yukarı sıçrama pozisyonuna geçen hissemiz, bugünlerde beklentilere paralel olarak hareket etmeye devam etmekte.

ECİLC Teknik Görünüm

Teknik bazda incelediğimizde kapanışların 3 ve 3.04 üzerinde atması beklenebilir. Ayrıca kapanışların yüksek hacim dahilinde kapanması daha hızlı tepki seviyelerine gelmesini sağlar. Stop loss rakamlarına baktığımızda ise 2.84 lira olabilir. Stop loss rakamlarına yaklaşma aşamasında sizin belirlediğiniz rakamlarda büyük öneme sahiptir. Bu nedenle yapılması gereken son adımları kendiniz vermesi daha mantıklı olacaktır. Bir hisse sürekli artmadığı gibi sürekli de düşmediğinin altını çizelim.

Eczacıbaşı ilaç söz konusu olduğunda yabancı alım büyük öneme sahiptir. Ayrıca döviz konusunda şirketlerin döviz borcu var olduğunda, ülkemizde artan döviz kuru söz konusu olduğunda bu borcun katlanacağını ve şirkete olumsuz yansıyacağını belirtelim.

Ecilc Hisse Yorumları

30.11.2018

ECİLC 3.00 TL

Hissenin son 6 aylık bazda düşüşte olduğunu görüyoruz. Ancak borsadan para kazanmak isteyenlere altın öneri sunduğumuz bu platformda; kalıcı olarak para kazanayım diyorsanız kesinlikle orta ve uzun vadede düşüneceksiniz. Her seçim dönemi öncesinde hisseler kar marjı oluştuğu anda bozmalı, seçim sonuçlarına göre dipten toplanmalıdır.

Bildiğiniz gibi seçim söylentileri (genel seçim) çıktığı anda önceden haber alanlar tepeden satışa geçerler. Siz karar verme aşamasında olunca onlar çoktan çıkmışlar ve %10 luk bir kayıp ile düşük seviyelerden bozum yapacaksınız. Tavsiyemiz ise uzun vadede düşünülmeli, kötü sonuçlar çıktığında piyasa beklentilerine göre hareket edilmelidir.